درباره ما

سایت mychem از پاییز سال ۹۴ با هدف راه‌اندازی اولین دایره المعارف علمی و صنعتی صنایع شیمیایی کشور و همچنین ارتقای دانش موجود در گستره اینترنت، مرتبط با علوم و صنایع شیمیایی، آغاز به کار نموده است. سعی ما بر این است تا مطالب جدید و مفید تهیه و منتشر نماییم و کمتر به گردآوری مطالب پرداخته ایم. اکنون شما نیز می توانید به روش های زیر در ادامه این مسیر با ما همراه باشید:

در حال حاضر ساختار کلی فعالیت های سایت به شکل زیر است:

 • بانک اطلاعات مواد اولیه
 • سرویس‌های خبری
  • اخبار داخلی
  • اخبار خارجی
  • اخبار صنعتی
  • رویدادها
 • سرویس علمی
  • دانشنامه

بانک اطلاعات مواد اولیه: mychem در نظر دارد تا جامع ترین بانک اطلاعات مواد اولیه صنایع شیمیایی کشور را با هدف شناساندن بهتر و ساده‌تر این مواد به متقاضیان ایجاد کند. بدین ترتیب بازدید کنندگان سایت با عضویت رایگان در سایت میتوانند به اطلاعات طبقه‌بندی شده مواد اولیه کشور با توجه به نیاز خود دسترسی پیدا کنند. همچنین شرکت‌ها در صورت تمایل برای معرفی محصولات خود در سایت، میتوانند از طریق عضویت بصورت عضویت شرکتی ثبت نام کرده و از خدمات ما و هزینه‌های آن مطلع شده و طبق دستورالعمل اطلاعات خود را وارد کنند.

سرویس خبری: جدید ترین اخبار داخلی و خارجی و به طور مرتب از سایت های علمی مختلف جمع آوری می شوند. اخبار داخلی پس از ویرایش در سایت قرار گرفته و اخبار خارجی برای ترجمه در اختیار همکاران سایت گذاشته می شود و پس از ترجمه منتشر خواهد شد. همچنین اخبار صنعتی که منعکس کننده اخبار انتشار یافته توسط شرکت‌های عضو سایت میباشد. این اخبار و اطلاعیه برای افرادی که اشتراک نشریات سایت را داشته باشند ارسال خواهد شد.

رویدادها محلی برای اطلاع رسانی نمایشگاه‌ها، دوره‌های آموزشی، همایشها و سایر رویدادهای مرتبط با صنعت شیمی کشور است.

دانشنامه: دانشنامه متون علمی دقیق و با اطلاعات کاملی هستند که میتوانند در زمینه‌های مختلف صنایع شیمیایی تهیه و ارائه گردند. درحال حاضر سرفصل های متنوعی برای بخش دانشنامه تهیه شده و به مرور زمان این سرفصل ها تکمیل می شوند. شما نیز می توانید با نگارش مطالب ما را در تکمیل دانشنامه یاری نمایید. منابع هر یک از سرفصل ها نیز موجود می باشند و دیگر نیازی به جستجوی منابع نیست. تنها کافی است با مطالعه منابع و تسلط به موضوع، با بیانی رسا و قوی به نگارش بخشی از دانشنامه بپردازید. یکی از معیارهای مقالات دانشنامه، این است که موضوع تا حد ممکن به طور کامل توضیح داده شود و بخش های مختلف آن پوشش داده شود. با کمال میل پذیرای چنین مقالاتی از سوی شما هستیم.

اشتراک نشریه الکترونیکی: با اشتراک این نشریه ما می توانیم بیشتر با شما در ارتباط باشیم و مطالب منتخب سایت را با توجه به زمینه‌های مورد علاقه تان برایتان ارسال نماییم. برای اشتراک کافی است ایمیل خود را در بخش پایین سایت وارد نمایید.


تیم myChem


آرین محمدی نسب

مدیر عامل

مشاهده پروفایل

فرشاد حسن زاده

مدیر اجرایی و توسعه بازار

مشاهده پروفایل

حسام نیک فزان

طراحی و توسعه محصول

مشاهده پروفایل

ماریه آرخی

مدیریت بخش مواد

مشاهده پروفایل

احمد سلیمان نژاد

مدیریت بخش مواد

مشاهده پروفایل

حمیدرضا شمسی

کارشناس فنی مواد

مشاهده پروفایل

سیدتوحید غزنوی

کارشناس فنی مواد

مشاهده پروفایل

کیوان محمدمهدی کشاری

مشاور

مشاهده پروفایل

وحیده عزیزی

کارشناس فنی مواد

مشاهده پروفایل

امیررضا هاشمی نیا

کارشناس فنی مواد

مشاهده پروفایل

راضیه خالصی مقدم

ویراستار علمی

مشاهده پروفایل

م قادری

ویراستار علمی

مشاهده پروفایل